Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bahrajn Manama (hlavní město)

Dovolená Bahrajn Manama (hlavní město)


Bahrajn, země bohatých kultur a starověkých tradic, vyplývá ze svých vlastních kořenů a zůstává záhadou pro příchozí návštěvníky. Země je bohatá na svůj kulturní odkaz a památky, což z ní činí jedno z nejkrásnějších turistických míst na světě. A hlavním městem Bahrajnu je Manama, které je domovem starověkých chrámů, trhů, muzeí a všech dalších kulturních památek.

Co navštívit v Manamě

Začněme naši cestu Manamou v královském paláci Al-Fateh. Tento palác je domovem největší modlitební haly na světě a stojí na konci krásné nákupní třídy Al-Fateh. Návštěvníci si mohou prohlédnout imponující architekturu paláce a projít si muzeum, kde se nacházejí artefakty z Bahrajnských dějin. Palác je otevřen pro veřejnost v určitých časech v průběhu týdne.

Zajímavostí v Manamě je tabulka obřího mumla, která se nachází na nábřeží. Je to velký kus mořského břehu, na kterém jsou různé značky a vypsané jména, a stal se důležitým symbolem země. Návštěvníci si mohou prohlédnout celou tabulku a přemýšlet o jejím významu.

Návštěvníci, kteří se zajímají o archeologii, by se měli vydat do oblasti Al Khamis, kde se nachází zbytky starobylého chrámu, který byl vybudován v 6. století. Stopy chrámu mohou poskytnout informace o této oblasti a o náboženských praktikách Bahrajnu před více než tisíc lety.

Tipy na maškarní klub a noční život

Manama nabízí také široké spektrum klubů a nočního života. Mezi nejoblíbenější patří klub „Juffair Skyline“, který nabízí výhled na celé město. Klub je vybaven tanečním parketem, barem a množstvím osvěžujících nápojů. Další populární klubem je „Klub Colosseum“, který nabízí více než jen taneční parket. Pro návštěvníky, kteří se chtějí vyhřívat na slunci a užívat si pěkný výhled na město, je tu „Klub The One“, který se nachází na nádherné pláži.

Podobně jako každý jiný městský průvodce, ani tento neobchází obchodní centra. V Manamě se nachází mnoho obchodů a nákupních center, kde si turisté mohou zakoupit značkové zboží a suvenýry. Mezi nejoblíbenější nákupní centra patří „Bahrain Mall“ a „Seef Mall“.

Mořské sporty a dobrodružství

Zatímco se jedná o městské cestování, Bahrajn a Manama jsou také přátelské k milovníkům mořských sportů. V okolí Manamy se nachází mnoho aktivit, jako jsou jetové lyže, sporty na vodách, šnorchlování a rybolov. Návštěvníci si mohou pronajmout loď a prohlédnout si pobřeží z jiného úhlu. A za dobrodružstvím se mohou vydat do bahaánských pouští, kde si mohou vyzkoušet již tradiční safari.

Závěr

Manama je skvělým místem pro turisty, kteří hledají kombinaci moderního a starověkého kouzla. S tak mnoha památkami a aktivitami, zajímavé noční kluby a obchody, je Manama must-go destinací, pokud navštívíte Bahrajn.


Počasí Bahrajn Manama (hlavní město)


Bahrajn Manama je hlavním městem Bahrajnu, malého ostrovního státu v Perském zálivu. Toto město je jedno z nejvýznamnějších ekonomických center této oblasti a zároveň také turistickým centrem, kam se sjíždějí lidé z celého světa.

Klima v Manamě je subtropické a suché. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou velmi horké a suché s průměrnou teplotou kolem 38 °C. V noci se teploty zpravidla sníží na 28-30 °C, což však stále znamená oproti třeba evropským podmínkám těžce snesitelné teplo. V zimě jsou dny mírné s průměrnou teplotou 20-25 °C a noční teploty okolo 15-18 °C.

Nejpozoruhodnější je pravděpodobně období dešťů, které trvá od listopadu do března a přináší průměrně 50-75 mm srážek za měsíc. Nejvíce srážek se očekává v lednu, kdy se může dostat až 30-50 mm srážek a vytvořit se tak velmi vzácné kaluže.

Během horkých letních měsíců se doporučuje vyhýbat se venkovním aktivitám přes den a raději si naplánovat aktivity na pozdní odpoledne nebo večer. V zimě je naopak ideální počasí na procházky a výlety po městě.

Kromě klimatu má Manama mnoho dalších atrakcí, které byste si neměli nechat ujít. Patří mezi ně například Al Fateh Grand Mosque, která je největší mešitou na Bahrajnu, nebo Bahrain National Museum, které přináší poutavý pohled na historii a bohatství tohoto malého státu.

Zkrátka a dobře, počasí v Manamě je velmi horké a suché, ovšem díky většímu množství srážek během zimních měsíců se zde dá najít i odlehčení. Přestože v horších dnech není dobré se příliš vystavovat slunci, Manama nabízí mnoho kulturních a historických atrakcí, které stojí za to si přijet prohlédnout.


Ubytování Bahrajn Manama (hlavní město)


Bahrajn skýtá obrovské množství zajímavých míst k návštěvě a neexistuje lepší základna pro vaše putování než hlavní město Manama. Toto město nejenže nabízí spoustu možností pro zábavu a poznávání kultury, ale také nevídanou pohostinnost a komfort v mnoha ubytovacích zařízeních.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se podívat na přepychový Kempinski Grand Hotel Bahrajn. Tento hotel se nachází v centru města Manama a nabízí svým hostům pestrou škálu pokojů a apartmánů. Pokoje jsou vybaveny moderními prvky a prvotřídní postelemi. Hosté mají k dispozici sauna, bazén, fitness centrum a masáže. Kempinski Grand Hotel Bahrajn nabízí také několik restaurací a barů, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo a pití.

Další možností pro luxusní ubytování je The Ritz-Carlton Bahrain. Tento hotel nabízí 245 pokojů a apartmánů s jedinečnou atmosférou. Pokoje jsou prostorné, elegantní a vybavené moderními prvky. The Ritz-Carlton Bahrain nabízí hostům nepřeberné množství aktivit, jako jsou bazény, sauna, vířivka, fitness centrum a centrum krásy, stejně jako dobré jídlo a pití v restauracích a barech.

Pro středně třídní hotely můžete zvážit Mercure Grand Hotel Seef nebo Swiss-Belresidences Juffair. Mercure Grand Hotel Seef se nachází blízko centra a nabízí svým hostům komfortní pokoje a wellness centrum, stejně jako dobré jídlo a pití. Swiss-Belresidences Juffair je ideální pro spousta rodin, cestujících o víkendu nebo návštěvníků, kteří hledají více prostoru. Tento hotel nabízí prostorné apartmány s plně vybavenou kuchyní, bazén, fitness centrum a masáže.

Pro cenově dostupnější variantu můžete zkusit Adhari Hotel nebo Al Murooj Hotel. Adhari Hotel se nachází v blízkosti Al Fateh mešity a nabízí svým hostům klimatizované pokoje, dobré jídlo a pití a přátelskou obsluhu. Al Murooj Hotel je ideální pro někoho, kdo hledá dostatek pohodlí za velmi nízkou cenu. Tento hotel nabízí základní vybavené pokoje a neustále provozovanou recepci.

Manama nabízí mnoho skvělých možností ubytování, ať už hledáte luxusní nebo cenově dostupnější variantu. Všechny tyto hotely nabízejí hostům skvělou pohostinnost a atmosféru, která vám umožní užít relaxační dovolenou.


Letenka Bahrajn Manama (hlavní město)


Bahrajn je malý, ale průmyslově a finančně úspěšný ostrovní stát v Perském zálivu. Jeho hlavním městem je Manama, které je rovněž finančním centrem země. Pokud plánujete cestu do tohoto fascinujícího města, zvažte leteckou dopravu, která je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat.

Letenky do Manamy můžete získat u několika leteckých společností, včetně Qatar Airways, Gulf Air, Emirates a Etihad Airways. Výběr závisí hlavně na vašich preferencích, ale doporučujeme si předem prohlédnout nabídky a zvolit tu, která vám nabízí nejlepší ceny a rozvrh letů.

Cena letenek závisí na mnoha faktorech, včetně sezóny, doby letu, výběru třídy letu a mnoha dalších faktorech. Zpravidla se cena liší od 10 000 Kč do 30 000 Kč za jednu cestu.

Letenky z Prahy do Manamy trvají asi 5 hodin bez mezipřistání a s mezipřistáním trvá cesta asi 9-10 hodin. V Manamském letišti se nachází několik supermarketů, restaurací a obchodů s cestovním zbožím, takže se nemusíte bát, že byste nevěděli, co dělat po příjezdu.

Manama je luxusním a krásným městem s bohatou historií a kulturou Blízkého východu. Turisté, kteří se zde zastaví, by měli navštívit Grand Mosque, kde se nachází největší modlitební koberce na světě, navštívit královský palác a nechat se unášet výhledem z 50. patra Bahrain World Trade Center. Okolí Manamy nabízí nádherné písčité pláže, luxusní hotely, tradiční trhy a příležitosti k potápění.

Vzhledem k tomu, že Manama je poměrně malé místo, doporučuje se, abyste si pronajali auto, abyste si snadno prohlédli celé město. Existuje mnoho možností, kde si můžete pronajmout auto, včetně nadnárodních společností jako Avis a Hertz.

Pokud chcete zažít neuvěřitelné zážitky v Manamě, pohodlnou a rychlou cestu zajišťuje letiště v Dubaji, které se nachází asi 1,5 hodiny letu od Manamy. Zde se můžete ponořit do luxusu a nádhery Dubaje, než se vrátíte na Bahrajn.

Letenka Bahrajn - Manama vám nabízí úžasné příležitosti navštívit krásnou zemi středního východu, prohlédnout si exotickou kulturu a zároveň si dopřát luxusní dovolenou. Výhodou letecké dopravy je, že cesta je rychlá a pohodlná, což umožňuje více času k prohlídce krásy země. Rozhodněte se pro některou z leteckých společností, které nabízejí ty nejlepší služby a ceny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahrajn Manama (hlavní město)


1. Jaký je hlavní jazyk v Bahrajnu?

Oficiální jazyk Bahrajnu je arabština, ale angličtina je také běžně používaný jazyk zejména v oblasti obchodu a turistiky.

2. Je Bahrajn bezpečný pro návštěvníky?

Bahrajn je považován za poměrně bezpečnou zemi, avšak jako v jakékoliv jiné cestovatelské destinaci, je třeba být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

3. Jak dlouho trvá let z Evropy do Bahrajnu?

Let z většiny evropských měst do Bahrajnu trvá obvykle mezi 5 a 7 hodinami.

4. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Bahrajnu?

Nejlepší měsíce pro návštěvu Bahrajnu jsou zpravidla listopad až duben, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

5. Jaký je místní měna v Bahrajnu?

Místní měna v Bahrajnu je bahrajnský dinár (BHD).

6. Kde se dá ubytovat v Bahrajnu?

V Bahrajnu je mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, apartmánů a hostitelů.

7. Jak se nejlépe dopravit v Bahrajnu?

Doporučuje se využít taxislužby nebo najmout si auto. V Bahrajnu je však také k dispozici autobusová doprava a metro.

8. Co je dobré ochutnat v Bahrajnu?

Mezi místní speciality patří například bahrajnský guláš, khubz (místní chléb), a mnoho dalších tradičních jídel.

9. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Bahrajnu?

Některá nejlepší místa k návštěvě v Bahrajnu zahrnují Riffa, Al-Fatih mešitu, muzeum Bahrajnu, Královské muzeum Bahrajnu a Muzeum perlového průmyslu.

10. Jaký je rozdíl mezi Bahrajnem a Dubají?

Dubaj je část Spojených arabských emirátů, zatímco Bahrajn je samostatná země. Rovněž se liší svými kulturními zvyky, jídlem a historickými památkami.


Garance nejnižší ceny

Desetitisíce spokojených zákazníků

Největší online katalog letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prozkoumat letenky