Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Ston

Letenka Chorvatsko Ston


Chorvatsko je jedním z nejoblíbenějších letovisek mezi turisty z celého světa. Je to země plná výjimečných turistických atrakcí, jako jsou krásné krajiny, úchvatné historické památky a nádherné pláže. Ston je jedno z mnoha kouzelných míst, které si turisté mohou užít v této zemi.

Ston leží na poloostrově Pelješac a proslavil se nejen svými úžasnými památkami, ale také skvělými mořskými plody, a to především ústřicemi. Tento městečko se nachází asi hodinu jízdy od Dubrovníku, což je další místo, které stojí za návštěvu.

Přestože Ston není přímořským letoviskem, můžete si zde užít nádherné výhledy na okolní krajinu a pobřeží. Jeho hlavní atrakcí je nejdelší hradba na světě, která měří přes 5,5 kilometru. Kromě toho zde najdete také velký počet klášterů, kostelů a dalších památek, které dokládají bohatou historii této oblasti.

Pokud si chcete užít nádherné moře a slunce, pak budete muset jet asi 10 minut od Stonu na nejbližší pláže. I zde však najdete klid a pohodu, které vám budou umožňovat relaxovat a užívat si překrásné okolí.

Letenky do Chorvatska jsou v současné době velmi dostupné a můžete je najít za velmi přijatelnou cenu. Pokud se rozhodnete navštívit Ston, není třeba přemýšlet nad ubytováním, protože zde najdete velký počet hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích kapacit, které splní všechny vaše představy.

Celkově lze říci, že návštěva Chorvatska a Stonu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásná místa plná historických památek a přírodních krás. Pokud si chcete užít pravé středomořské klima plné slunce, moře a kultury, pak není třeba váhat a vyrazit na tuto nádhernou cestu.


Ubytování Chorvatsko Ston


Ston je malebné městečko, které se nachází na poloostrově Pelješac a je známé pro své středověké hradby, lákající turisty z celého světa. Nabízí nejen historické památky, ale také krásné pláže, vynikající gastronomii a samozřejmě skvělé ubytování. Proto se podíváme na možnosti ubytování v tomto fascinujícím městě.

V Stonu najdeme širokou škálu možností ubytování, od soukromých apartmánů a pokojů až po luxusní hotely. Všechny ubytování jsou v blízkosti pláží a historického centra města, čímž zajišťují pohodlné a příjemné prostředí pro návštěvníky. Níže jsou popsané některé z možností ubytování, které může Ston nabídnout.

1. Hotel Ostrea

Tento hotel nabízí pohodlné ubytování na břehu moře, s velkou terasou s nádherným výhledem na moře. S jeho moderními pokoji a suity, vybavenými klimatizací a TV s plochou obrazovkou, si můžete užívat kvalitního a relaxačního pobytu. K dispozici jsou tu také kompletně vybavené konferenční prostory pro pořádání setkání a konferencí.

2. Apartmány La Rosalia

Tato soukromá ubytovna nabízí pohodlné apartmány, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Vybavené klimatizací, TV s plochou obrazovkou a Wi-Fi připojením, jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí využít všech zábavných možností, které Ston nabízí.

3. Villa Menalo

Tato krásná vila se nachází v centru Stonu a nabízí pohodlné ubytování v apartmánech nebo pokojích s vlastní koupelnou a TV s plochou obrazovkou. Hosté mohou také využívat společnou kuchyň, díky čemuž mohou vařit své oblíbené jídla. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají klidný a určitě památkově zajímavý pobyt.

4. Apartmány Stone House

Tento soukromý komplex apartmánů se nacházejí v samém srdci historického centra Stonu. Velké prostory, luxusní koupelny a kvalitní nábytek garantují, že zde budete mít opravdu pohodlný pobyt. Tento apartmán je ideální pro rodinné dovolené nebo pro víkendový pobyt s přáteli.

Takže pokud hledáte na své dovolené u moře nejenom krásné pláže, ale také kulturní a historickou atmosféru, Ston je ideální volbou pro vás. A s několika různými druhy ubytování zde si jistě najdete to, co vám nejvíce vyhovuje. Těšíme se na vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Ston


1. Jak se dostat do Stonu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Stonu, je pomocí auta nebo autobusu. Ston se nachází asi 60 kilometrů jižně od Dubrovníku a je snadno dostupný po silnici D8. Můžete také využít trajekt, který spojuje pevninskou část Chorvatska s poloostrovem Pelješac, na kterém se Ston nachází.

2. Jaká je cena za vstup na hrad v Stonu?
Cena vstupného na hrad v Stonu se liší v závislosti na sezóně. V sezóně je vstupné 60 kun pro dospělé a 30 kun pro děti do 18 let. V mimo sezóně je vstupné 40 kun pro dospělé a 20 kun pro děti.

3. Kde se dá nejlépe ochutnat místní specialitu - ústřice?
Ston je proslulý svými ústřicemi a můžete je ochutnat v místních restauracích. Nejlepší místa k ochutnání ústřic jsou v obci Mali Ston, která se nachází těsně vedle Stonu.

4. Co dělat v Stonu, kromě prohlídky hradu?
Kromě návštěvy hradu můžete v Stonu také navštívit nejdelší kamennou zeď na světě, která se nachází v blízkosti města. Můžete také využít možnosti procházek po městě a snažit se najít v něm ukryté poklady.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Stonu?
Nejlepší čas na návštěvu Stonu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících také Ston pořádá různé kulturní události a festivaly. V zimě je Ston klidnější a můžete si užít krásy přírody a historické památky bez velkého davu turistů.


Dovolená Chorvatsko Ston


Nový článek o dovolené Chorvatsko Ston začíná výletem na poloostrov Pelješac, kde se nachází malebné městečko Ston. Toto místo nejznámější svou mimořádně dlouhou zdí s kamenickými věžemi, která se vine po celém městě a měří několik kilometrů. Mnoho turistů za Stonem také přijede kvůli jeho bohaté zatopené historii, kostelům a klášterům.

Turisté na dovolené v Chorvatsku mohou využít mnoho atrakcí a aktivit, včetně plavání, potápění, rybaření, plachtění a grilování na pláži. Nejoblíbenější pláže v okolí Stonu jsou Hodilje, Prapratno a Žuljana, které nabízejí krásný výhled na moře a vynikající možnosti pro vodní sporty. Potápěči si užijí výjimečnou podívanou díky útesům, které jsou obývány vodními živočichy.

Kromě toho mohou turisté na dovolené Chorvatsko Ston navštívit také půvabné vesnice, jako jsou Dubrovačko-Neretvanská Ploče nebo Mali Ston. V těchto vesnicích se nalézají tradiční restaurace, kde si můžete ochutnat připravené místní speciality, jako je černý rizoto, mořské plody a mušle. Turisty může potěšit navštívit také místní vinařství a degustovat skvělá vína z poloostrova Pelješac.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat vynikající výhledy na okolní krajinu, mohou cestovat na nejvyšší bod poloostrova, Sveti Ilija, kde mají z výšky 900 metrů úžasný výhled. Toto místo je rovněž oblíbené pro paragliding.

Celkově Ston a jeho okolí nabízí návštěvníkům příležitosti k prožití dokonalé dovolené v Chorvatsku. S jeho krásnou přírodou, malebnými městečky, širokým spektrem aktivit, chutnou domácí kuchyní a úchvatnými výhledy na celé okolí, je Ston ideálním místem pro dovolenou.


Počasí Chorvatsko Ston


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, turistickými atrakcemi a skvělou kuchyní. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Ston, malé město na poloostrově Pelješac. Pokud plánujete do Stonu cestovat, zajímá vás určitě, jaké tam panuje počasí.

Ston se nachází v jižní Dalmácii, což znamená, že se můžete těšit na slunečné a teplé počasí po většinu roku. V létě se teploty pohybují okolo 30 °C a dá se očekávat, že slunce bude pálit celé dny. Vzhledem k tomu, že Ston je přímo u moře, teplota vody se v létě může dostat na příjemných 25-26 °C.

Pokud je pro vás horké počasí příliš, můžete zvážit cestu do Stonu v jiném období. Na podzim a na jaře se tam stále udržuje teplota okolo 20-25 °C a můžete se těšit na krásné slunečné dny. V zimě se teploty pohybují pod 10 °C a může být občas deštivo.

Je třeba si uvědomit, že Chorvatsko leží na jihu, což znamená, že slunce může být velmi silné, takže byste měli být opatrní a chránit svou pokožku. Můžete si vzít opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a nosit klobouk nebo kšiltovku a sluneční brýle.

Vzhledem k tomu, že Ston se nachází na poloostrově Pelješac, znamená to, že má relativně mírné klima a dostatek srážek, které pomáhají udržovat krásnou krajinu. Toto podnebí je ideální pro pěstování hroznů, které se používají na výrobu místního vína.

Celkově lze říci, že Ston má skvělé počasí a je vynikající destinací pro ty, kteří chtějí užít si slunce a krásné pláže. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete jet, můžete se těšit na krásnou přírodu a zábavu na pláži.


Garance nejnižší ceny

Desetitisíce spokojených zákazníků

Největší online katalog letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prozkoumat letenky