Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kongo Musée National du Congo

Letenka Kongo Musée National du Congo


Letenka Kongo Musée National du Congo - Cesta životem Josefa Lieslera

Josef Liesler, český grafik a ilustrátor, se narodil 2. února 1885 v Praze. Jeho umělecká kariéra byla plná úspěchů, ale rozhodujícím momentem jeho života byl rok 1910, kdy se rozhodl vydat se na cestu do Konga, tehdejšího belgického držení v Africe.

Lieslera lákala exotika a dobrodružství, ale především chtěl získat nové zkušenosti a inspiraci pro svou práci. Po dlouhé a náročné cestě se konečně dostal do Konga a zůstal tam téměř dva roky.

Během svého pobytu se setkal s mnoha Kongskými obyvateli, kteří se stali pro něj zdrojem inspirace a nových myšlenek. Díky svému uměleckému nadání a zájmu o kulturu a tradice Konga se zapsal do historie jako jeden z nejvýznamnějších ilustrátorů a grafiků, kteří se věnovali tématu Afriky.

Po návratu do Čech se Liesler začal věnovat tvorbě knih a ilustrací s tématikou Konga. Jeho práce byly velmi ceněny a vysoce oceňovány, což mu umožnilo cestovat po celém světě a podílet se na mnoha dalších projektech a zakázkách.

Jeho láska ke Kongu však zůstala stále silná a po mnoha letech se rozhodl navštívit zem, která se mu stala druhým domovem. Protože v té době již nebyl schopen cestovat tak daleko sám, rozhodl se s manželkou vydat na cestu do Konga pomocí letenky Kongo Musée National du Congo.

Tato letenka jim umožnila navštívit mnoho míst, která Liesler navštívil před mnoha lety. Byli to opuštěné vesnice, hororové lesy plné nebezpečných zvířat a rovněž Muzeum národní historie, kde vystavoval své umělecké díla.

I když si z cesty přivezli mnoho nezapomenutelných zážitků, Liesler zjistil, že Kong se během mnoha let změnil a některé z jeho bývalých zdrojů inspirace a krás již neexistují. Nicméně, jeho láska k této zemi zůstala stále silná a jeho práce ilustrátora a grafika zůstávají nadále inspirací pro mnoho dalších umělců a milovníků Afriky a Konga.

Letenka Kongo Musée National du Congo jim umožnila podívat se na Kong z nové perspektivy a vydat se na cestu, kterou chtěl Liesler podniknout již od své první návštěvy této země. Nyní můžeme díky jeho ilustracím a zápisům o Kongu vidět tento kontinent, jenž se nám pro náš západní svět může jevit jako velmi exotický, zcela novými očima.


Ubytování Kongo Musée National du Congo


Kongo Musée National du Congo se nachází v hlavním městě Konžské demokratické republiky – Kinshase. Je to muzeum, které představuje úžasnou historii a kulturu Kongo. Pokud cestujete do Kinshasy, je to určitě místo, které byste měli navštívit.

Kongo Musée National du Congo nabízí mnoho zábavných a vzdělávacích aktivit pro všechny věkové skupiny. Na začátku vaší návštěvy muzea se budete procházet tradičními kongojskými vesnicemi a uvidíte, jak lidé žijí. Zde najdete muzea, divadla, obchody a domy. Během této části exkurze budete také mít možnost vyzkoušet si tradiční tance a hudbu.

Další zajímavou částí muzea je expozice historie Konga, kde se prohloubí vaše znalosti o historii tohoto úžasného místa. Zde se dozvíte více o období kolonizace Konga, a také o tom, jak se země vyvíjela po získání nezávislosti.

V prostorách muzea se nachází také řada uměleckých děl od nejlepších kongojských umělců. Tyto umělecké práce zahrnují sochy, masky a další tradiční kongojské dekorace. Tato expozice je zajímavá zejména pro ty, kteří si chtějí prohloubit znalosti o kongojské kultuře.

Pokud se rozhodnete navštívit Kongo Musée National du Congo, můžete si vybrat z několika druhů ubytování, které jsou v oblasti k dispozici. V blízkosti muzea je řada hotelů, které nabízejí vynikající standardy a služby. Mezi nejoblíbenější hotely patří Pullman Kinshasa Grand Hotel, Kempinski Hotel Fleuve Congo a Hotel Royal.

Pullman Kinshasa Grand Hotel se nachází v oblasti Gombe, kde se nachází řada restaurací, obchodů a podniků. Hotel nabízí elegantní pokoje, které jsou vybaveny klimatizací, minibarem a moderním sociálním zařízením. Mezi další vynikající služby, které můžete v této nemovitosti očekávat, patří bazén, sauna, fitness centrum a více.

Kempinski Hotel Fleuve Congo se nachází ve vedlejší oblasti, známé jako Gombe Matadi. V hotelu Kempinski si můžete užít velké pokoje s elegantním nábytkem a moderním vybavením. K dispozici jsou také dvě restaurace, které nabízejí rozmanitou kuchyni.

Hotel Royal Kinshasa se nachází v oblasti Gombe Salle, která je plná obchodů a restaurací. Hotel nabízí bezplatné Wi-Fi, klimatizované pokoje s výhledem na město, více jazykové recepci a čistící služby.

Celkově lze říci, že Kongo Musée National du Congo a okolí nabízejí spoustu možností pro zábavný a fascinující zážitek. Zvolit si můžete z mnoha druhů ubytování, které odpovídají vašim potřebám a požadavkům. Bez ohledu na to, jaký hotel si zvolíte, zůstanete nadšeni vynikajícími službami a příjemnou atmosférou.


Dovolená Kongo Musée National du Congo


Pokud hledáte netradiční dovolenou v africké zemi plné místní kultury, historie a přírodních krás, potom je návštěva Konga, konkrétně Musée National du Congo, přesně to, co hledáte.

Musée National du Congo, které se nachází v Kinshase, hlavním městě Konžské demokratické republiky, je největším muzeem v celé zemi. Založeno bylo v roce 1918 a disponuje obrovskou sbírkou stálých výstav, které prezentují historii, kulturu a přírodní bohatství Konga.

Chcete-li se dozvědět více o historii Konga, navštivte největší expozici v muzeu, kde jsou k vidění exponáty z různých období, od počátků osídlení Konga až po současnost. Mezi vystavenými předměty jsou kamenné nástroje, keramika, šperky, zbraně a mnoho dalšího, co přináší návštěvníkům jedinečný pohled na minulost této země.

Pokud máte ve svém plánu prozkoumávat africkou kulturu, pak bude pro vás zajímavé prohlédnout si expozici, která je věnována umění a řemeslům v Kongu. Zde můžete vidět masky, sochy a keramiku, které byly vytvořeny na počest důležitých událostí a produkovány místními umělci po staletí.

Návštěvníci, kteří jsou zaujati přírodními krásami Konga, ocení expozice, které představují různé druhy zvířat a rostlin, které se v této oblasti vyskytují. Mezi vystavenými předměty jsou mimo jiné opice, sloni, krokodýli, některé z nejvzácnějších druhů ptáků na světě a mnoho dalších.

A pokud máte rádi archeologii, muzeum nabízí i expozici, která mapuje historii archeologických výzkumů v Kongu. Návštěvníci mohou vidět artefakty z archeologických nalezišť a dozvědět se více o práci, která předchází významnému objevu.

Musée National du Congo není jenom muzeem, ale také zajímavým místem k prozkoumání celého města Kinshase. Je ideálním cílem pro návštěvníky, kteří chtějí navštívit netradiční místa a zároveň se dozvědět více o kultuře a historii Konga.

Pokud plánujete návštěvu Konga, nezapomeňte v plánu zahrnout i Musée National du Congo. Tato záhadná země s přátelskými lidmi vám přinese zážitky a nadšení, které se vám budou ještě dlouho vryté v paměti.


Počasí Kongo Musée National du Congo


Kongo je rozlehlá země v centrální Africe s tropickým podnebím. Oblast je charakterizována vysokou vlhkostí a častými srážkami, což umožňuje rozmach tropických deštných pralesů a dalších zelených oblastí.

Mezi nejvýznamnějšími přírodními zónami Kongo patří nížinné deštné lesy, savany a mangrovové bažiny. Všechny tyto biomy však trpí nadměrným odlesňováním a jinými formami lidské činnosti. Tyto aktivity vedou k negativnímu dopadu na podnebí v zemi.

Oblast Kinshasa, hlavní město Kongo, má středozemní klima se suchými zimními měsíci a vlhkou letní sezonou. Nejteplejší období jsou prosinec a leden, kdy se teploty mohou vystoupat až na 34°C. V létě, během dubna a května, mohou být průměrné teploty až o 10°C nižší.

Začátek deštivé sezony v Kinshase je v říjnu a listopadu, kdy průměrně spadne až 200mm srážek. Nejasné počasí v zemi je typické pro jarní a podzimní měsíce, kdy se mohou vyskytovat déšť, slunce a bouřky v rychlém střídání.

Kongo má také jednu z nejvlhčích klimatických podmínek na světě s průměrnou vlhkostí okolo 80% v průměru celého roku. Tato vysoká vlhkost může být problémem při navštěvování země, zejména v kombinaci s vysokými teplotami v letních měsících.

Celkově lze říci, že počasí v Kongo je proměnlivé a závisí na mnoha faktorech. Nicméně, během celého roku je zde možné zažít teplé, vlhké a deštivé klima, které se stává ideálním pro růst rozmanitých a exotických rostlin v národním parku v blízkosti města Kinshasa - Musée National du Congo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Musée National du Congo


Dotazy:

1. Jaké jsou otevírací hodiny muzea a jak se dostanu do Kongo Musée National du Congo?

2. Co všechno mohu v muzeu vidět a jak dlouho trvá prohlídka?

3. Potřebuju si vstupenku na muzeum rezervovat předem?

4. Můžu na muzeum přijít s dětmi a jaké jsou pro ně určené aktivity?

Odpovědi:

1. Muzeum je otevřeno od pondělí do pátku od 9 hodin dopoledne do 17 hodin odpoledne a v sobotu od 10 hodin dopoledne do 16 hodin odpoledne. Muzeum se nachází na adrese Avenue de la Nation, Kinshasa, Demokratická Republika Kongo. Doporučujeme využít místní taxi služby, aby se snadno dostali do muzea.

2. V muzeu naleznete rozsáhlou sbírku umění a artefaktů, mapující dějiny Kongo a jaký vliv na ně měli kolonizátoři a jiné historické události. Prohlídka muzea může trvat zhruba dvě hodiny.

3. Vstupenku na muzeum není nutné si předem rezervovat, ale doporučujeme se otevírací hodiny a dostupnost předem zkontrolovat. Vstupenky na muzeum se dají zakoupit přímo na místě.

4. Ano, muzeum je velmi vhodné pro rodiny s dětmi. Děti si zde mohou prohlédnout zvířata a další exponáty a učit se o historii Kongo. K dispozici jsou také naučné a kreativní aktivity, jako jsou hry, puzzle a zábavné výtvarné dílny.


Garance nejnižší ceny

Desetitisíce spokojených zákazníků

Největší online katalog letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prozkoumat letenky