Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kostarika Tortuguero National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Tortuguero National Park


1. Jak se dostat do Tortuguero National Park?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Tortuguero National Park, je průjezd kanálem. Je možné přistát v městečku La Pavona nebo Caño Blanco a odtud po vodě pokračovat do parku. Existují různé společnosti, které nabízejí tuto službu.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Tortuguero National Park?

Nejlepší doba návštěvy Tortuguero National Park je během období snadného pozorování želv, které začíná v červenci a končí v říjnu. Nicméně, park je otevřený po celý rok a nabízí návštěvníkům krásné pláže, džungle a různá zvířata.

3. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Tortuguero National Park?

Prozkoumat Tortuguero National Park nejlepší způsobem je s průvodcem. Existují lokální průvodci, kteří mají hluboké znalosti místní fauny a flóry a mohou Vám ukázat různá zvířata.

4. Jaké zvířata můžu vidět v Tortuguero National Park?

V parku lze vidět mnoho exotických druhů jako například opice, jaguáry, tapíry, kajmany, leguány, různé druhy hadů, kolibry, kakadu, tukany a mnoho dalších.

5. Jak se oblékat pro návštěvu Tortuguero National Park?

Mějte na paměti, že v parku je vlhké a horké klima. Proto byste měli zvolit lehké, prodyšné oblečení. Doporučuje se také nosit dobré boty na chůzi, klobouk a sluneční brýle.

6. Kde se ubytovat v Tortuguero National Park?

V Tortuguero National Park existuje několik možností ubytování, včetně kempů, hotelů, penzionů a dalších. Některé z nich jsou velmi luxusní a nabízejí vynikající pohodlí, zatímco jiné jsou jednodušší a cenově dostupnější. Většina těchto ubytování je umístěna na pobřeží nebo v těsné blízkosti parku.


Ubytování Kostarika Tortuguero National Park


Tortuguero National Park se nachází na severovýchodě Kostariky a je známý pro svou neuvěřitelnou přírodu a velké množství různých druhů zvířat. Park je hlavně znám pro velké množství (a různých druhů) želv, které sem přicházejí každý rok kvést. V centru Kostariky je tortuguero ostrov, který je naplněn turisty, kteří přijeli prozkoumat a vidět tyto záznamné zvířata.

Kde se ubytovat v Tortuguero National Park?

V Tortuguero National Park je velké množství ubytování, které lze snadno najít online. Mnoho hotelů na Tortuguero ostrově, ale existují i jiné možnosti, jako jsou bungalovy, eco-lodže a ubytování v deštném pralese. Všechny možnosti nabízejí jedinečný výhled na přírodu a zvířata, která se v přírodě pohybují.

Bungalowy v Tortuguero National Park

Bungalovy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prožít přírodě co nejblíže. Tyto klimatizované bungalovy jsou vybaveny vlastní koupelnou a patio, na kterém se můžete relaxovat a pozorovat zvířata přímo z vašeho venkovního stolu. Ubytování nabízí také celý řadu výletů, jako jsou turistické výlety, rybářství a jízda na kánoi.

Eco-lodže v Tortuguero National Park

Eco-lodže jsou perfektní volbou pro ty, kteří si chtějí užít přírodní krásy na maximum. Tyto ubytovací zařízení jsou vybudovány s místním materiálem, což umožňuje minimalizovat dopad na životní prostředí. Kromě toho, výhodou takovéhoto ubytování je, že si můžete užít přírodu v plném rozmahu za den i v noci. Některé eco-lodže nabízejí dokonce možnost pozorování zvířat ze zahrady, nebo z přilehlého lesa.

Ubytování v deštném pralese

Pokud hledáte opravdu autentické ubytování, můžete si zvolit některou z možností ubytování v deštném pralese. Tato ubytování jsou vybudována na vysokých větvích stromů, což umožňuje nádherný výhled z neuvěřitelné výšky. Tyto ubytování jsou vybavena základním vybavením, jako je postel a koupelna, ale hosté se mohou těšit na neuvěřitelný kontakt s přírodou.

Celkově vzato, Tortuguero National Park je skvělým místem pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek v přírodě. Ubytovací zařízení nabízejí širokou škálu možností, které jsou přizpůsobeny jak rodinám, párem či solo cestovatelům. Vydejte se na neuvěřitelnou cestu přes džungli a zažijte Kostariku tak, jak ji nikdy předtím neznáte!


Dovolená Kostarika Tortuguero National Park


Kostarika je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších turistických destinací ve střední Americe. Nabízí návštěvníkům úchvatné pláže, dechberoucí sopky a fascinující národní parky, jako je například Tortuguero.

Tortuguero National Park se nachází v severovýchodní části Kostariky a zahrnuje území o rozloze více než 31 000 hektarů. Místo je známé svými nekonečnými plážemi, kanály a tropickým deštným lesem. Tento park je domovem mnoha druhů fauny a flóry, včetně ohrožených želv, krokodýlů, opic a více než 300 druhů ptáků.

Tortuguero National Park je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Mezi nejpopulárnější aktivity patří hike v tropickém lese, plavba po kanálech, pozorování želv na pláži při snášení vajec a vypouštění malých želv do oceánu.

Mezi hlavní turistické atrakce patří návštěva Muzea želv. Zde se návštěvníci dozvědí více o procesu snášení vajec a o ochraně těchto ohrožených druhů. Poté mohou sledovat, jak želvy kladou vajíčka do písku a pozorovat, jak se po 50-60 dnech vylíhnou malé želvy.

Nejlepší období pro návštěvu Tortuguero National Park jsou měsíce od července do září, kdy dochází k vrcholu snášení vajec želv. Pokud chcete uniknout turistické sezóně, navštivte park v měsíci listopadu nebo prosinci.

Dovolená v Tortuguero National Park nabízí jedinečnou šanci prozkoumat krásu přírody v Kostarice. Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, neměli byste si tuto destinaci nechat ujít.


Počasí Kostarika Tortuguero National Park


Kostarika je země tropického klimatu, a tak se zde může vyskytovat velmi různé a nevyzpytatelné počasí. Jednou z nejzajímavějších oblastí, kde se můžete setkat se skutečně extrémními klimatickými podmínkami, je národní park Tortuguero.

Tento park se rozkládá na východním pobřeží Kostariky, a to na území Limónské provincie. Jedná se o oblast s nádhernými plážemi, pralesy a mokřady, která je bohatá na endemické druhy fauny a flóry. Na druhé straně je však tato oblast také vystavena velmi bouřlivému a nevyzpytatelnému počasí.

Během deštivého období, které trvá od května do listopadu, může být národní park Tortuguero zcela uzavřen. Silnice jsou zaplavené, řeky mohou být příliš vysoké na to, aby se nimi dalo plavat a většina turistických zařízení je uzavřena. Na druhé straně během suché sezóny, která trvá od prosince do dubna, jsou podmínky v národním parku více přívětivé. Teploty dosahují přibližně 30 stupňů Celsia, slunce pálí a deštivé dny jsou ojedinělé.

Přesto si ani během suché sezóny nemůžete být jisti tím, jaké počasí vás v Tortugueru čeká. Během dne mohou nastat obrovské bouřky, při kterých může dosahovat rychlost větru až 100 kilometrů za hodinu. V tuto dobu mohou být zcela uzavřené pláže, a tak je dobré si před cestou zkontrolovat aktuální stav počasí.

Národní park Tortuguero je skutečně fascinující oblastí, kde se můžete setkat s velkým množstvím zvířat, jako jsou například želvy, krokodýli, jaguáři a mnoho druhů ptáků. Nicméně, když se chystáte navštívit toto místo, mějte na paměti, že se jedná o oblast s velmi Nevyzpytatelným počasím. A tak se vždycky vyplatí si dopředu zkontrolovat předpověď počasí a nechat si s sebou nějakou náhradní oblečení.


Letenka Kostarika Tortuguero National Park


Pokud hledáte ideální cíl pro letní dovolenou, mohlo by vás zajímat Tortuguero National Park v Kostarice. Tato krásná oblast, která leží na severovýchodě země, je z větší části neobydlena a známá svými neuvěřitelnými plážemi a divokými živočichy. A jak se tam dostat? Samozřejmě letenkou!

Tortuguero National Park se nachází zhruba dva a půl hodiny jízdy lodí od přístavu La Pavona, který se nachází asi 2 hodiny jízdy od hlavního města San José. Protože se jedná o odlehlou oblast, není přístupná silničními vozidly, takže letenka je nejlepší způsob, jak se tam dostat.

Existuje několik možností, jak si zakoupit letenky do Kostariky. Nejlepší je začít hledáním online, protože získáte přehled o cenách a různých možnostech. Můžete využít služeb různých leteckých společností, jako jsou například KLM, American Airlines nebo Delta, a porovnat jejich nabídky. Je důležité si ale uvědomit, že let do Kostariky je obvykle delší, takže se připravte na několik hodin ve vzduchu.

Jakmile dorazíte do Kostariky, budete se muset přesunout na letiště v San José, odkud můžete cestovat dále. Nejlepší způsob, jak se dostat do Tortuguero National Park, je využít služeb cestovní kanceláře nebo domluvit si přepravu předem. Ubytování v Tortuguero National Park bývá často součástí balíčku, takže můžete najednou získat spojení letenek a ubytování.

Tortuguero National Park je známý svou faunou a flórou, takže si zde můžete prohlédnout několik endemických druhů zvířat, jako jsou například želvy, opice nebo početné druhy ptáků. Kromě toho můžete navštívit některé z nejkrásnějších pláží v Kostarice a zažít úžasné západy slunce.

Pokud plánujete návštěvu Tortuguero National Park, je dobré si letenku zakoupit v předstihu. Ceny letenek obvykle klesají v období mimo sezónu, takže je možné najít levnou letenku s několika měsíčním předstihem. Můžete také využít různé nabídky cestovních kanceláří, které nabízejí letenky a ubytování v jednom balíčku.

Kostarika je nádherná země a Tortuguero National Park je jedním z nejkrásnějších míst, které tato země nabízí. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v přírodě, neváhejte a pořiďte si letenku do Kostariky a vydejte se do Tortuguero National Park!


Garance nejnižší ceny

Desetitisíce spokojených zákazníků

Největší online katalog letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prozkoumat letenky