Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Šalamounovy ostrovy Rennell Island

Počasí Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Šalamounovy ostrovy jsou v Oceánii známé nejen svou exotickou přírodou a kulturou, ale také svým specifickým počasím. Jedním z nejzajímavějších ostrovů z této oblasti je Rennell Island, který se nachází na jižním konci Šalomounových ostrovů. Své jméno získal po britském viceadmirálovi Jamesi Rennellovi, který tento ostrov objevil v roce 1793.

Počasí na Rennell Island je celkově tropické, ale pro turisty a návštěvníky to může být náročné až ne příměřeně, díky této kombinaci faktorů.

Během roku se zde setkáváme se dvěma slabými obdobími dešťů. První z nich začíná v září a končí v listopadu, kdy se zde ochlazuje teplota. Druhé období, které trvá od února do května, je mírnější. Průměrná teplota bývá kolem 26 ° C během dne, při vzdušné vlhkosti 80%. V noci teplota klesá na 24°C, což je pro celoroc vystavení tropické klimatu málo. Během této doby zde lze zažít občasný tropický cyklón, který může trvat až několik dní.

Mezi oběma obdobími dešťů bývá období sucha v prosinci a lednu, kdy teploty dosahují až 35 °C a vítr i více. Námořníci a turisté se často obávají hurikánů a tropických cyklónů.

Pokud plánujete cestu na Rennell Island, je nejlepší to udělat v období sucha, kdy můžete očekávat mírné počasí. V období dešťů je obtížnější přístup k nejzajímavějším místům a také se může stát, že budete unaveni od deště a sucha.

V jižní části ostrova se setkáváme s komplexním systémem korálových mysů a četnými rybími druhy. Celkově se jedná o velmi fascinující oblast, kterou stojí za návštěvu.

Východní pobřeží ostrova nabízí snadný přístup k bílým plážím a řádky palmových stromů, které jsou ikonickým symbolem těchto ostrovů. Na východní straně můžete pozorovat delfíny a krokodýly i mnoho druhů obyčejných i exotických ryb.

Rennell Island je určitě jedním z nejkrásnějších ostrovů na Šalomounových ostrovech a stojí za to navštívit. Je to nejen kvůli krásné přírodě, ale také kvůli fascinující kultuře, která je ovlivněna tradičním životem na ostrově. Pokud se chystáte navštívit Rennell Island, nezapomeňte zkontrolovat počasí a vybrat si nejlepší období na návštěvu.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Šalamounovy ostrovy jsou skupinou ostrovů, které se nacházejí v Tichomoří. Jedním z těchto ostrovů je Rennell Island, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst na celých Šalamounových ostrovech. Rennell Island je domovem mnoha exotických druhů rostlin a zvířat, a tato ostrovní destinace je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, pohodu a krásu přírody. Pokud plánujete cestu na Rennell Island, je důležité mít informace o ubytování.

Kde se ubytovat na Rennell Islandu?

Na Rennell Islandu se nachází několik možností ubytování. Většina turistů se ubytuje v Båita Guesthouse, který se nachází na západním pobřeží ostrova. Tento penzion se nachází jen kousek od pláže a nabízí pohodlné a čisté pokoje. Penzion také poskytuje snídani a večeři, což je skvělé pro ty, kdo hledají pohodlí a bezstarostné chvíle.

Další možností ubytování je v místním kempu. Kemp je poměrně malý a nabízí základní ubytování v chatkách a stanových místech. Kemp je ideální pro ty, kteří hledají nízkorozpočtové ubytování a více nezávislosti. K dispozici jsou zde také vybavené kuchyňky a sociální zařízení.

Kromě toho se můžete rozhodnout pro pronájem malé chatky s vlastní koupelnou a kuchyní. Tyto chatky jsou ideálním řešením pro ty, kteří hledají více soukromí a pohodlí. Chatky se nachází v blízkosti pláže a je možné si je rezervovat předem přes cestovní agentury.

Poznámka pro návštěvníky

Před návštěvou Rennell Islandu je nutné vědět, že je to velmi odlehlé místo a nejsou zde žádné dálnice nebo velké hotely s množstvím atrakcí. Turisté, kteří sem přijedou, hledají klid, relaxaci a krásu přírody. Mnoho pláží je nedotčených a nabízí návštěvníkům klid a ticho.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a jsou rádi ochotni pomoci turistům. Při návštěvě Rennell Islandu můžete ochutnat místní tradiční jídlo a koupit si místní řemesla.

Závěr

Pokud hledáte klid a krásu tichomořské přírody, je Rennell Island ideálním místem pro vás. Můžete si zvolit mezi různými možnostmi ubytování, ať už se jedná o luxusní penzion nebo skromný kemp. Při návštěvě ostrova si určitě užijete relaxaci a klid a budete moci poznat místní kulturu a místní obyvatele.


Letenka Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Šalamounovy ostrovy jsou skupinou 990 ostrovů v Tichomoří a Rennell Island je jedním z největších ostrovů v této oblasti. Nachází se zhruba 250 kilometrů východně od hlavního města Šalamounových ostrovů Honiary a je nejlidnatějším ostrovem provincie Rennell a Bellona.

Pokud se rozhodnete navštívit Rennell Island, letiště se nachází v horské vesnici Tigoa, kde můžete najít také ubytování, nebo můžete zvolit pobyt na pláži, kde si pronajmete chatu. Rennell Island nabízí mnoho fascinujících míst, jako například prales a lagunu, která je největší slanou lagunou na světě.

Rennell Island je také domovem pro mnoho zvířat, včetně endemických druhů, jako jsou například hadi a krokodýli. Ostrov má také několik zajímavých archeologických nalezišť a můžete vidět i tradiční tance a zvyky místních obyvatel.

Nejenomže jsou Šalamounovy ostrovy plné krásné přírody a fascinujících zvířat, ale také nabízí odlehlé a téměř nedotčené pláže, které jsou ideální pro surfování a potápění. Pro ty, kteří hledají relaxaci, je ideální pobyt na pláži se západem slunce a pozorovat jak dochází ke spojení mořské a pobřežní vegetace.

Letenka na Šalamounovy ostrovy může být nákladná, ale pro ty, kteří se rozhodnou vydat se tam, získají nezapomenutelný a úchvatný zážitek na ostrově Rennell Island.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Šalamounovy ostrovy jsou ostrovní říše, která se nachází v jižním Tichomoří, mezi Austrálií a Papuou Novou Guineou. Tato exotická destinace je velmi oblíbená mezi turisty kvůli svým krásným plážím, tropickým deštným lesům a podmořskému životu.

Jedním z nejmenších ostrovů na Šalamounových ostrovech je Rennell Island. Tento ostrov má jen asi 3 000 obyvatel a je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají klid a pohodu. Rennell Island je také známý svým širokým korálovým útesem, který obklopuje ostrov. To z něj činí ideální místo pro potápění a šnorchlování.

Jednou z nejpopulárnějších věcí, kterou si turisté na Rennell Islandu užívají, je relaxace na jedné z mnoha krásných pláží. Pláže jsou téměř nezasaženy turisty, takže si tu můžete užít naprostý klid a soukromí. Když jste unaveni od opalování, můžete se projít po bílém písku a nechat si hladit nohy v průzračné vodě.

Kromě pláží je Rennell Island také domovem pro mnoho druhů exotických zvířat a rostlin. Můžete se projít po deštném lese a sledovat, jak se tamní fauna rozvíjí v přírodě.

Pro dobrodružné typy je Rennell Island ideálním místem pro hodiny potápění. Potencionálními cíli jsou mořské želvy, různé druhy ryb a další mořské živočichy. Když se podíváte do hloubky, uvidíte úžasné krajiny podmořských korálových útesů.

Nezapomeňte vzít si s sebou šnorchlovací masku, ploutve a potápěčský oblek. Rennell Island také nabízí plno dalších outdoorových aktivit, jako například kajak, surfování a jízdu na koni. Na tomto ostrově nejde o to mnoho dopravních prostředků, takže se asi budete muset spokojit s chůzí.

Jen co se vrátíte z Rennell Islandu, budete o této exotické destinaci mluvit ještě dlouho. Tento ostrov nabízí zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Rennell Island?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Rennell Island, je letadlem ze Salomonových ostrovů. Existují pravidelné lety do letiště v Tingoa na Rennell Island.

Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Rennell Island?

Nejlepší čas pro návštěvu Rennell Island je od června do října, kdy je suché období a teploty jsou mírné.

Jsou na Rennell Island pláže?

Ano, na Rennell Island jsou pláže. Pláže jsou jedním z nejvíce navštěvovaných míst na ostrově a jsou obklopeny korálovými útesy.

Jsou na Rennell Island možnosti ubytování?

Ano, na Rennell Island jsou možnosti ubytování, ale jsou omezené. Většinou jsou k dispozici menší rodinné hotely a penziony. Doporučujeme si své ubytování zarezervovat předem.

Jaká je místní měna na Rennell Island?

Místní měna na Rennell Island je Solomon Islands dólar. Doporučujeme si přinést hotovost, protože ne všude jsou akceptovány kreditní karty.

Jaké aktivity mohu na Rennell Island podniknout?

Na Rennell Island můžete podniknout několik aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování a prohlídky ostrova s místními průvodci. Můžete také navštívit tradiční vesnice a získat představu o místní kultuře a životě.


Garance nejnižší ceny

Desetitisíce spokojených zákazníků

Největší online katalog letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prozkoumat letenky